پاورپوینت با موضوع ابزارهاي ارزشيابي در مديريت بلايا

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : پاورپوینت نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد اسلاید : 29 اسلاید قسمتی از متن .ppt : ابزارهاي ارزشيابي در مديريت بلايا مقدمه بلايا همواره بخشي از زندگي بشر بوده است. گاه به شکل وقوع حوادث ط|2032586|ect
این فایل درباره ی پاورپوینت با موضوع ابزارهاي ارزشيابي در مديريت بلايا می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 29 اسلاید

قسمتی از متن .ppt :

ابزارهاي ارزشيابي در مديريت بلايا

مقدمه

بلايا همواره بخشي از زندگي بشر بوده است. گاه به شکل وقوع حوادث طبيعي و غير قابل اجتنابي همچون سيل و زلزله، و گاه به شکل رخداد وقايع انسان ساخت و قابل اجتنابي همچون جنگ و حملات بيوتروريستي .
وقوع چنين حوادثي به دليل ماهيت غير قابل پيش بيني و ناگهاني آن موجبات ترس و نگراني بشر را در همه دوره هاي تاريخ فراهم آورده است.
در يک جامعه ، رخداد بلا نه تنها سبب ايجاد هرج و مرج مي گردد بلکه عدم تعادل و تطابق بين منابع موجود و نيازها را موجب مي شود. در چنين شرايطي بازگرداندن جامعه به وضعيت قبل از وقوع بلا ، تلاش بسياري مي طلبد.

اگرچه در قرن حاضر رويکردهاي آمادگي و مقابله با بلايا ارتقاء يافته است اما پيامدهاي بالقوه منفي چنين حوادثي از يک اسلوب واحد تبعيت نمي کنند .مي توان گفت که اکثر برنامه هاي آمادگي و مواجهه با بلايا ، بر پايه اصول علمي تدوين نشده است .
در حالي که در گذشته هاي نه چندان دور پاسخ گويي به بلايا بسيار بطئي و کند بوده است ، امروزه مي توان ادعا کرد که با تدارک به موقع ملزومات امدادي مي توان به موقع به بلايا پاسخ گفت.گرچه در اين که تا چه اندازه مي توان ، نيازهاي جامعه آسيب ديده را بطور صحيح برآورد نمود ، ترديد وجود دارد.

به هنگام رخداد بلا وضعيت جامعه بلازده به گونه اي است که اداره ي امور و اقدامات جاري، فراتر از آن است که بتواند تحت نظارت و رهبري قرار گيرد. در چنين شرايطي تنها با انجام ارزشيابي و برقراري سيستم بازخورد در عملکرد است که مي توان به مناسب بودن اقدامات انجام شده پي برد.

فهرست مطالب و اسلایدها:

مقدمه

براي ارزيابي بلايا روش ها ي مختلفي وجود دارد

براي سنجش شدت بلا دو عامل بايد اندازه‌گيري شوند

در مجموع ابزارهاي ارزشيابي در بلايا را مي توان در دو گروه کلي طبقه بندي نمود

آسيب پذيري نيز تحت تاثير دو عامل است

براي ارزشيابي خطر (Risk assessment) مي توان به ترتيب مراحل زير را برشمرد

جدول امتياز بندي ميزان آسيب پذيري